Ha unod a sablonokat, a visszafogottságot, és valami igazán ütősre vágysz a szalonodban – akkor a Crazy Color a te márkád. Azoknak a fodrászoknak készült, akik bátran színt visznek a mindennapokba – és a vendégeik hajába is.
A történet 1977-ben kezdődött Londonban, egy rózsaszín flakonnal. Azóta a Crazy Color nemcsak egy hajszínező márka lett, hanem egy világméretű mozgalom, amely az önkifejezést és a kreativitást ünnepli. Aki ismeri, tudja: itt nem pusztán árnyalatokról van szó – hanem stílusról, bátorságról és inspirációról.
Féltartós formula – nincs oxidáció, nincs kompromisszum. Csak élénk színek és egyszerű alkalmazás.
Több mint 40 vibráló árnyalat, amely keverhető egymással – így te szabod meg a határokat.
Gyors eredmény, akár 10–12 hajmosásig tartó hatás
Vegán és állatkísérlet-mentes összetétel, PPD- és ammóniamentes formulával
Hajápoló olajokkal dúsítva – a napraforgó-, málna- és avokádóolaj fényt és puhaságot ad
A Crazy Color termékek nemcsak jól mutatnak, de kíméletesek is. Ez különösen fontos azoknál a vendégeknél, akik szeretnének színt vinni az életükbe, de nem akarnak lemondani a hajuk egészségéről.
A Crazy Color világában minden a stílusról szól. A márka kínálata messze túlmutat a klasszikus színezőkön:
színfrissítő samponok
mélyápoló és hamvasító formulák
tonerek, színező spray-k, pigmentcseppek és színrögzítők
professzionális szőkítő- és előkészítő termékek
Akár egy trendi pasztell árnyalatot keresel egy fesztiválra, akár egy erőteljes pinket vagy kéket egy karakteres vendégnek – itt megtalálod az eszközt hozzá.
A Crazy Color azoknak szól, akik mernek alkotni. A márka minden darabja egy kreatív eszköz, ami segít abban, hogy ne csak hajszínt, hanem élményt adj. A palettád itt nem ér véget a színskála végén – mert mindig keverhetsz valami újat.
Fedezd fel a Crazy Color termékeket, és emeld új szintre a színezést!
Szabad kezet kapsz, végtelen lehetőséggel – csak a képzeleted szabhat határt.
Hogyan befolyásolják az oxidálók a hajat. Mik a haj oxidálók?
Az oxidáció a haj oxidálók esetében akkor megy végbe, amikor egy instabil atom elveszíti az elektront, így az atom új vegyületet képezhet egy másik elemmel. A haj színezése kapcsán az oxidálószert hidrogén-peroxidként alkalmazzák. Ha a hidrogén-peroxidot para-festékkel kombinálják, egy „imin” szerkezet alakul ki, ami új vegyületet hoz létre, amelyet metafestéknek hívnak. A haj oxidálók alkalmazási szakaszában a para-toluol-diamin (PTD), egy kis sókristályt feloldjuk a színező krémben. A keverékben lévő alkáli segít puhítani a hajat, megnyitva a kutikularéteget, és lehetővé teszi a PTD festék bejutását a kéregbe. A parafestékek oxidálódnak és polimerizáció következik be, a PTD parafesték kristályok elkezdik kifejleszteni a színeiket, és a normál méretük 300-szorosáig kombinálódva metafestékeket alkotnak. Az oxigénfelesleg reagál a meglévő természetes hajfestékekkel, enyhe emelő hatást eredményezve. Ha oxidáció történik, akkor nagy pigmentpelyhek keletkeznek, amelyek a kéregben képezik a végleges állandó színezékeket - a célárnyalat a vörös, kék és sárga tónusok sajátos keveréke. A kémiai színezékekkel történő hajfestést két komponens végzi: színező és oxidáló szer.
A hajfesték oxidálószer aktivátorként és katalizátorként működik
Ily módon a pigment behatol a hajba. Az oxidálószer (aktivátor) egy krémemulzió, amely különböző koncentrációban hidrogén-peroxidot tartalmaz. Festékkel keverve egyenletes keveréket képez. Az aktivátorban lévő hidrogén-peroxid mennyisége határozza meg a haj világosságának mértékét. A további gondoskodó összetevők (bőr fényét és egészségét megőrző lágyítószerek) összetétele a különböző gyártók oxidálószerében eltérő lehet. A fodrászatokban 1,5 és 12% közötti hidrogén-peroxid-tartalmú oxidálószereket használnak. Egyes márkák a hidrogén-peroxid-tartalmat nem % -ban, hanem a kémiai reakció során felszabaduló szabad oxigén mennyiségében jelzik. Különböző koncentrációjú oxidálószerek keverésekor lehetőség nyílik a színezékben lévő szabad oxigén térfogatának közbenső változatainak előállítására. Kiemeléskor nagyon kényelmes (kezdje egy kisebbel, és egy nagy oxidálószerrel fejezze be) 1: 1,5 arányú keverék szőkítő termékkel. Akkor mi, fodrászok hogyan választunk aktivátort a hajfestés egyik vagy másik eredményének elérése érdekében? Itt figyelembe kell vennünk a feladatot, amelyet el kell végeznünk, és az ügyfél hajalapját (a haj, a színes haj vagy a természetes állapot, az ősz haj jelenléte). Javaslom, hogy mindig használjon egy minőségi festékét és oxidálószert (pontos ajánlások felhasználásával) a hajfestés garantált eredményének elérése érdekében. 1,5% -ot használnak ellenálló alakformáláshoz, a korábban szőkített haj sötétítéséhez. 3% - sötétítéshez, tónusos színezéshez, tonizáláskor, a színtelenítő porral (krémmel) végzett munka során. 6% - tisztítás egy szinten, szürke hajjal dolgozik, szőkítő porral vagy krémmel működik. 9% - világosabb 2-3 tónussal, szereti az élénk árnyalatokat, pigmentek kidolgozására szolgál egy világossági szintnél (mesterséges szín), szürke hajjal működik, 10–8 szintmagasságú alapon. A 12% általában jó speciális szőkékkel (1: 1,5 és 1: 2) 4-6 tónusú halványítással, halványító olajjal kombinálva, nem ajánlott a porral keverni. Ha szőkítő krémekkel és porokkal dolgozunk, szeretünk alacsony, 1,5-3-6% -os oxidálószer-koncentrációval dolgozni. A fejbőrön lágy szőkítő krémet kenek 4% -kal (1: 2). Ha a korábban festett hajhoz egyszerre halványító és színező sorozatokat használunk, akkor főleg a 9% -ot részesítjük előnyben, ha fólián dolgozunk (a fejbőrrel való érintkezés nélkül). 9% -ot nyitott szőkítő technikával is lehet használni.