Műszempilla a kezdetektől napjainkig
A műszempilla manapság rendkívül népszerű, rengeteg nő rakat fel magának műszempillát vagy érdeklődik a szempilla lifting iránt. Nem csoda, hiszen azt látjuk, hogy a különféle magazinokból, online platformokról áradnak a hosszú, csábos szempillákat ígérő hirdetések és modell fotók.
A műszempillák az elmúlt pár évben lettek igazán népszerűek, azonban a szem hangsúlyosabbá tétele egyáltalán nem újdonság. Talán a legismertebb példa, az ókori Egyiptom, ahol nem csak a nők, hanem a férfiak is vastag kontúrral emelték ki a szemüket. Ez után egy úgy mondd hosszabb szünet állt be a történelem folyamán a szemek hangsúlyozását illetően, azonban a huszadik században újra divatossá váltak a hangsúlyos szemek. Hol máshol készült volna az első műszempilla, mint a lehetőségek földjén, Amerikában, ahol egy színésznő, még pedig Sheena Owen viselt először műszempillát, tekintete hangsúlyosabbá tétele érdekében egy filmben.
Ma már megszokott dolognak számít a műszempilla, rengeteg nő vásárol műszempillát vagy éppen megy pilláshoz, abban a reményben, hogy szemeit még hangsúlyosabbá, pillantását még csábosabbá teheti. A műszempillák két fő típusa a soros és a szálas műszempillák. Mindkét típusnak megvannak az előnyei és hátrányai. A soros szempillákat elsősorban azoknak a hölgyeknek ajánljuk, akik könnyen és egyszerűen szeretnék felhelyezni a műszempillát, illetve költséghatékony módját szeretnék választani a szempilla látványosabbá tételének. A soros szempillák csak rövid ideig maradnak fenn, mindössze egy napig jobb esetben, de inkább csak pár óráig. Sokan kedvelik ezt a műszempilla típust, hiszen számos előnye van, ugyanakkor hátránya, hogy nem igazán kapni természetes hatású műszempillát, jellemzően jól látható, hogy a szempilla nem a sajátod. A másik lehetőség a szálas szempilla, amelyet szakember helyez fel a saját szempillára. Ez jóval tartósabb, hetekig fenn marad, ráadásul jóval természetesebb hatású, mint a sorosmű szempillák. A szálas műszempilla további előnye, hogy nem szükséges a teljes műszempillát kicserélni, ugyanis elég csak kipótolni, utántölteni. A szálas szempilla építése meglehetősen időigényes folyamat, illetve pénztárcától függően nem olcsó mulatság. Érdemes átgondolni, hogy melyik az a verzió, amely számodra a leginkább megfelel.
Habár a műszempillák iránti kereslet manapság rendkívül nagy, a tapasztalatok azt mutatják, hogy sokan még mindig nagyon sok tévhit kering a téma kapcsán. Sokan azért nem mernek műszempillát rakatni saját szempillájukra, mert attól félnek, hogy a valódi szempilla sérül, sőt kihullik és többé nem nő vissza. Ha neked is ez a félelmed, akkor érdemes pár dologgal tisztában lenned. A szempilla, akárcsak az emberi szőr éltünk során számos fázison megy keresztül. Először megjeleni és a bőr alól kibújva láthatóvá válik. Az apró pillácskákat bébi pillának is szokás nevezni. Ezekre az apró szempillákra nem szabad műszempillát helyezni, mivel fennáll a veszélye, hogy a szempilla nem bírja el és kiszakad helyéről. Ez azért probléma, mert a gyökerével együtt kihullott szempilla helyére nem fog új nőni. A tapasztalt pillások tisztában vannak vele, hogy melyik szálakra lehet műszempillát helyezni és melyikre nem, így nem kell tartanod attól, hogy saját szempilláidnak búcsút kell intened. Ha műszempillát viselsz, nyugodtan megmoshatod arcod, ezt nem szabad elhanyagolni, viszont az olaj mondhatni a műszempilla és főleg a ragasztó ellensége. Ezért érdemes olajmentes kozmetikumokat és arclemosókat használni, szempilláid érdekében!